Běžecká liga 2023 – Lipník nad Bečvou

Foto
  • 2.10.2023
  • Iveta Dušková

Uprostřed zalesněných kopců nedaleko městečka Lipník nad Bečvou se nachází hrad Helfštýn. Je kulturním centrem regionu a známým místem mezinárodních setkání uměleckých kovářů „Hefaiston“. Na nádvoří této renesanční památky byla dne 21. 9. 2023 v 9:00 hodin odstartována Běžecká liga, kterou organizovalo CNS AKIS.

Jde o devítikolovou bodovou soutěž jednotlivců a družstev dle věkových kategorií pro muže (v rozmezí 6–12 km) a ženy (3,5 - 6,5 km). Běh probíhá na různých místech republiky: Brno, Jince, Raduň, Sedlec – Náměšť nad Oslavou, Stará Boleslav, Bechyně, Lipník nad Bečvou, Přáslavice a Praha, kde závod končí celkovým vyhodnocením.

Účastníci ligy jsou ti nejlepší běžci a milovníci tohoto sportu z řad vojáků z povolání, občanských zaměstnanců resortu MO, žáků VSŠ a VOŠ MO z Moravské Třebové, studentů Univerzity obrany a vojenských důchodců.

V Lipníku se konalo 7. kolo, které bylo specifické svým náročným terénem kolem hradu Helfštýn. Pro muže byla vytyčena trasa o délce 10 km, pro ženy pak poloviční vzdálenost, tedy 5 km. Běhu se celkově účastnilo 64 mužů a 19 žen. V kategorii družstev se na prvním místě umístil Vojenský útvar 8297 Praha, na stříbrnou pozici dosáhl VÚ 3068 Opava a borci z VÚ 6950 Stará Boleslav obsadili třetí příčku. Jak si vedly jednotlivé útvary dle věkových kategorií najdete v závěru článku.

Děkujeme všem zúčastněným sportovcům, a hlavně kastelánovi hradu Helfštýn Bc. Janu Lauro, starostovi obce Týna nad Bečvou Ing. Antonínu Ryšánkovi a společnosti Decathlon, bez nichž by se tato akce nemohla uskutečnit. Poděkování patří i všem organizátorům a zabezpečovacímu týmu z CNS Lipník nad Bečvou. Všichni se už teď těšíme na další ročník a nové účastníky Běžecké ligy. Vy si ale už teď můžete prohlédnout fotografie zachycující krásnou přírodu a zapálení všech letošních soutěžících.